Frissítés:
16 órakor korlátozás nélkül megindulhatott a vonatforgalom a hegyeshalmi határállomáson keresztül.
A nemzetközi vonatok (railjet, EC, EuRegio, Regiojet) közlekedésében továbbra is jelentős, akár 1-2 órás késésekre is lehet számítani. Éjszaka állhat helyre a nemzetközi járatok menetrendje a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon.
A késések csökkentése érdekében bevezetett forgalmi változások:
- A München, Bécs felől Budapestre tartó, Hegyeshalomból 16:28-kor továbbinduló Railjet xpress (RJX 65) a késése miatt csak Budapest-Kelenföldig közlekedik.
- A Keleti pályaudvarról 17:40-kor Salzburgba induló Railjet xpress (RJX 264) csak Budapest-Kelenföld állomástól közlekedik. Utasai odáig a Keleti pályaudvarról 17:53-kor Pécsre induló Mecsek InterCityvel (IC 808) utazhatnak. Kelenföldön biztosítják az átszállást a railjetre.
Előzmény:
A railjetek már teljes útvonalon, várhatóan 30-60, esetenként 60-90 perccel hosszabb menetidővel közlekednek. A helyreállítás végéig, előreláthatólag késő délutánig az EuroCity és EuRegio vonatok közlekedésében továbbra is késésekre, rövidebb útvonalon közlekedő és kimaradó járatokra lehet számítani.
Forgalmi változások:
- A Bécsből 12:42-kor a Keleti pályaudvarra induló Liszt Ferenc EuroCity (EC 145) csak Hegyeshalomtól közlekedik.
- A Bécsből 12:42-kor induló Liszt Ferenc EuroCity szerelvénye Hegyeshalomtól közlekedik az onnan 15:28-kor a Keleti pályaudvarra induló Lehár EuroCityként (EC 147), annak menetrendje szerint.
- A Liszt Ferenc EC utasai Hegyeshalomtól a 14:28-kor továbbinduló Railjet xpress vonattal (RJX 63) utazhatnak Budapest felé.
- A Keleti pályaudvarról 10:40-kor Bécsbe elindult Liszt Ferenc EuroCity (EC 142) a Keletiből 12:40-kor Bécsbe elindult Csárdás EuroCity (EC 144) csak Hegyeshalomig közlekedett.
- Onnan az utasai a menetrend szerint 13:32-kor Bécs, München felé továbbinduló railjettel (RJX 65) utazhatnak. A railjet Mosonmagyaróvártól a helyreállítást követően, késéssel indul majd.
- Bruck an der Leitha állomásról 13:50-kor Győrbe induló EuRegio (9413) csak Hegyeshalomtól közlekedik.
- A Győrből 13:36-kor Bruck an der Leitha állomásra elindult EuRegio vonat (19444) csak Hegyeshalomig közlekedik.
- A Bruck an der Leitha állomásról 14:51-kor induló EuRegio vonat (19423) csak Hegyeshalomtól közlekedik.
Előzmény:
Az osztrák vasút tájékoztatása szerint Hegyeshalom és Nickelsdorf között felsővezetéki hiba miatt szünetel a vonatközlekedés, emiatt a Budapest–Bécs közötti EuroCity és railjet vonatoknál, valamint a Győr és Ausztria közötti EuRegióknál hosszabb menetidőre kell számítani. Az érintett járatok várakozni kényszerülnek.