KÖFI üzemeltetési szakértő

munkatársat keresünk

Új munkatársunk feladatai lesznek

A 40a KÖFI vonalára keressük a forgalmi szolgálattevői, lehetőség szerint központi forgalomirányításban tapasztalatot szerzett kollégánkat az üzemeltetéssel kapcsolatos feladatok ellátására.

  • a KÖFI állomásokat érintően, részt vesz a Forgalmi igazgatóság által kiadott; ellenőrzési Utasításban szereplő feladatok végrehajtásában, valamit a Forgalom felügyeleti osztály, illetve a Területi forgalmi osztály vezetői által elrendelt célvizsgálatokban; a beérkezett vizsgálati jelentéseket értékeli, és felettese részére felterjeszti
  • értékeli és vizsgálja a hatáskörébe tartozó területen (KÖFI állomások) a forgalombiztonsági helyzetet, ellenőrzi a forgalom biztonságos lebonyolításával kapcsolatos utasítások, előírások betartását, intézkedéseket tesz, elemzései alapján javaslatokat fogalmaz meg a szakterület vezetése felé, a balesetek megelőzését szolgáló rendelkezések kiadására, a forgalom zavartalan és biztonságos lebonyolításának érdekében
  • önálló döntési hatáskörrel és felelősséggel rendelkezik a forgalombiztonsági előírások érvényesítése tekintetében
  • irányítja és felügyeli a hatáskörébe tartozó területen (KÖFI állomások), a Forgalmi csomóponti főnökség által elkészített technológiai tervek (üzemi, tolatási, stb.) kidolgozását; a területi forgalmi osztály beszámolójelentéseihez adatszolgáltatást biztosít
  • felülvizsgálja, és véleményezi a Forgalmi csomóponti főnökségek által készített (KÖFI állomásokra vonatkozó) Állomási Végrehajtási Utasításokat; elkészíti, jóváhagyásra és kiadmányozásra felterjeszti a működési területéhez kapcsolódó Végrehajtási Utasításokat, a tervszerű, az alkalmazott technológiával harmonizáló, utasításszerű, balesetmentes munkavégzés biztosítása érdekében; szükség esetén részt vesz a működési területére vonatkozó ÁVU-k, VU-k oktatásában
  • a KÖFI irányító munkahelyekre vonatkozóan szervezi, irányítja és ellenőrzi a forgalmi szakág hatáskörébe utalt tevékenységeket a pályavasúti szolgáltatások költséghatékony előállítása érdekében
  • a felügyeletére bízott munkavállalók szakmai képzettségét fejleszti gyakorlati oktatásokkal, az oktatásokon való részvétel biztosításával, a különféle módosítások oktatásával, a végrehajtás ellenőrzésével, a szakmai tevékenység és a forgalombiztonság színvonalának javítása érdekében
  • közreműködik a felügyeletére bízott KÖFI irányító munkahelyek erőforrás szükségletének meghatározásban az infrastrukturális háttér, valamint az alkalmazható technológiák összhangjának biztosítása céljából; gondoskodik a munkavégzés feltételeinek kialakításáról

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van

  • felsőfokú állami iskolai végzettség – diploma
  • felsőfokú vasúti szakképesítés
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti általános forgalmi vizsga vagy
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti önállósító forgalmi vizsga
  • 3 év forgalmi végrehajtó szolgálati gyakorlat

Előnyként értékeljük

  • központi forgalomirányításban szerzett tapasztalat

Amit ajánlunk

  • hosszú távú, biztos munkahely
  • béren kívüli juttatás
  • kiszámítható munkaidő és jövedelem
  • utazási kedvezmény (belföldön és egyes nemzetközi vasútvonalakon)
  • önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás
  • szakmai fejlődési lehetőség

Munkavégzés helye

Budapest

Bővebb felvilágosítást ad

Török Nikolett +36 (30) 894 9648

2020. február 29.

Vállalati bemutatkozó

A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat.